Menu Content/Inhalt
Strona główna
Ś.P. JAN RUCIŃSKI Drukuj Poleć znajomemu

Ś+P

KAPITAN JAN RUCIŃSKI

1932 – 2018
KAPITAN JAN RUCIŃSKI

Z wielkim smutkiem powiadamiamy, że w dniu 6 maja 2018 r. zmarł, przeżywszy 86 lat śp. KAPITAN JAN RUCIŃSKI chorąży sztandaru Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”

Za przynależność do organizacji niepodległościowej „Wolność i Niezawisłość” aresztowany w 1951 r. został skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Łodzi na 6 lat pozbawienia wolności. Karę odbywał w więzieniach w: Łodzi Sieradzu, Jaworznie i Rawiczu. Członek Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Od 1998 r. członek Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”, w którym pełnił funkcję członka zarządu Oddziału w Warszawie. Niestrudzony chorąży naszego sztandaru, był obecny na uroczystościach państwowych, związkowych, pełnił wartę podczas pogrzebów przy trumnach naszych zmarłych Koleżanek i Kolegów.. Za swoją aktywną patriotyczną działalność odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Pro Memoria, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odszedł na wieczną wartę, pozostawiając niezatarte wspomnienie Człowieka prawego, serdecznego i przyjaznego dla ludzi. Niech spoczywa w Panu.
Jan Ruciński
 
Jan Ruciński
 
Jan Ruciński


CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 
Rodzinie składamy słowa serdecznego współczucia.

Zarząd Główny Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 ”Jaworzniacy”


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 14 maja 2018 r. w Kościele pw. św. Józefa w Ursusie ul. Sosnowskiego 34 (wejście główne od ul. Cierlickiej). Pożegnanie śp. kpt Jana Ruciń-skiego odbędzie się o godz. 12.40 w Kaplicy koło Kościoła. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00. Z kościoła na cmentarz zostanie zapewniony transport.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
link stat4u